از ایده تا مشتری

شناسه محصول: 15

پدیدآور : فیل بیکر

نوبت چاپ : اول

تعداد صفحات :

چاپ اول :

شابک :

تاریخ انتشار : 1392

شابک :


8000 تومان
اضافه به سبد خرید

از ایده تا مشتری، فراتر از یک کتاب و روایتی بی‌نقص و خلاقانه است که در عین سادگی، تمامی گوشه‌های پنهانِ فرایند تولید یک محصول را آشکار می‌سازد. این کتاب نمونه‌ی بی‌همتایی از مطالعات کاربردی است که به تشریح عوامل موثر در موفقیت یا شکست یک طرح می‌پردازد.

فیل بیکر در روند تالیف، سعی کرده تا با طرح موضوعات پایه و شاخ و برگ دادن به آنها، هر مرحله از فرایند طراحی، تولید، بازاریابی و فروش را به شیوه‌ای گزارش‌گونه بیان کند و در انتها با اشاره به چند نکته‌ی ظریف و درخور توجه، راهکارهای عملی را برای رفع موانع پیش‌رو ارائه می‌دهد.

تجارب شخصی وی در همکاری با شرکت‌ها و تولیدکنندگان بزرگی همچون اَپل، هیولت‌پَکارد، پولاروید، سیکو، ثینک‌اوتساید و بسیاری دیگر، از یک سو و ذهن خلاق و جستجوگرش از سوی دیگر، او را به مشاوری بی‌همتا تبدیل کرده است. شاید به نظر بیاید کتاب حاضر، متنی علمی و مطابق با اصول مراکز آموزشی نیست، ولی بی‌شک کارگاهی آموزشی است از آنچه در واقعیتِ فرایند تبدیل ایده به محصول، رخ می‌دهد.

طی بیش از یک دهه فعالیت حرفه‌ای در شاخه‌های گوناگون رشته‌ی طراحی‌صنعتی، از طراحی تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی و مبلمان و طراحی داخلی گرفته تا مشاوره و مدیریت پروژه‌های تولیدی و تدریس در مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کشور و شکست‌ها و موفقیت‌های ناشی از آن، تجارب زیادی کسب کرده‌ایم. تجربیاتی که به فراخور موضوع هر پروژه، متفاوت بوده‌اند. در این راستا یکی از دغدغه‌های همیشگی، بی‌پاسخ ماندن پرسش‌هایمان در زمینه‌ی مشکلات موجود در فرایند تولید و درک نیاز واقعی مشتریان و درگیر شدن در فعالیت‌های غیرضروری تولید بوده است.

با مطالعه‌ی بخش‌های اولیه‌ی کتاب، به شدت به آن علاقمند شدیم و در نهایت، ترجمه‌ی پیش‌رو که احتمالاً خالی از اشکال نیست، آماده شد.

 

امید است مطالب آموزنده‌ی این کتاب بتواند راهنمای مفیدی برای طراحان، تولیدکنندگان و کارآفرینان کشورمان باشد تا با تسلط بر گستره‌ی فعالیت‎‌های طراحی و تولید، افتخار حضور در بازار بین‌المللی را بیش از پیش داشته باشند.